Inteligentne budynki

Wyobraź sobie, że zasiadasz w swoim ulubionym wygodnym fotelu, a za pomocą jednego urządzenia, ustawiasz klimatyzację lub ogrzewanie na odpowiednią temperaturę, rozwijasz lub zwijasz żaluzje i rolety, zapalasz wybrane światła w swoim salonie, uruchamiasz telewizor, konsolę lub relaksujesz się przy ulubionej muzyce. A może lubisz oszczędzać energię i chcesz, aby światło automatycznie zapalało się wyłącznie w miejscu, w którym aktualnie przebywasz? Czy uważasz, że warto kontrolować pracę wszystkich urządzeń w swoim domu za pośrednictwem smartfona?

To nie marzenie, lecz rzeczywistość. Inteligentny dom to rozwiązanie dostępne dla każdego, w dodatku instalacja urządzeń nie wymaga gruntownego remontu budynku, rozprowadzania setek metrów kabli i wyburzania ścian. Inteligentny budynek posiada jeden zintegrowany system, który steruje wszystkimi podłączonymi urządzeniami. Dzięki integracji z innymi urządzeniami odpowiednio zaprogramowany system wykona samodzielnie wiele czynności np. wykryje ruch i włączy światło, czujnik stężenia dwutlenku węgla zarejestruje jego wzrost i dostarczy więcej świeżego powietrza, czujnik zadymienia wykryje dym i automatycznie zostanie odcięty dopływ energii elektrycznej albo gazu. Inteligentny dom pozwala również na oszczędne i komfortowe ogrzewanie – ustawia optymalną temperaturę dla każdego pomieszczenia.

Inteligentne domy to specjalność Pro-System. Zdradź nam tajemnicę o jakich rozwiązaniach marzysz we własnych czterech kątach, a my wykonamy projekt i wcielimy go w życie.

baner2